10.1 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023
DomůAuto MotoBezpečnostní řetěz ochrání motorku před krádeží

Bezpečnostní řetěz ochrání motorku před krádeží

Date:

Nenechte si ujít

Elektrikář Praha nabízí své služby domácnostem i firmám

Umíte si představit, že byste byli bez elektřiny? Dá...

Renovace laku: Obnovení krásy vašeho vozidla

Renovace laku je klíčovým krokem při obnově vzhledu a...

Košile na svatbu. Jakou zvolit?

Chystáte se na svatbu a potřebujete si vybrat košili?...

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...

Revize elektroinstalace: Kterou variantu vybrat?

Elektroinstalace se nachází v každé domácnosti i průmyslovém objektu, takže...
- Komerční sdělení -časopis

S příchodem jara se rychle začíná rozjíždět také motorkářská sezóna. Všichni motorkáři by neměli zapomínat na to, že motorku je potřeba chránit před odcizením. Motorky, skútry, ale také čtyřkolky bývají velmi častým terčem zlodějů a pokud nejsou správně zajištěné, jejich odcizení může být otázkou pouhých pár minut.

Nejspolehlivějším způsobem zabezpečení jsou přirozeně bezpečnostní řetězy na motorky. Tím je potřeba motorku přivázat k nějakému pevnému předmětu – například ke stromu, sloupu nebo bytelnému zábradlí. Jen tak zajistíte, že si zloději motorku nenaloží a neodvezou i s řetězem. Při parkování v garáži nebo na parkovišti lze využít bezpečnostní kotvy, které se pevně přišroubují do země nebo do stěny a následně se jimi protáhne řetěz. V případě skupiny lze také dlouhým řetězem nebo spojením několika řetězů svázat více motorek k sobě. V každém případě nezapomeňte svou motorku zamknout nejen při delším odstavení, ale i při kratších zastávkách, kdy ji nemáte na dohled.

Bezpečnostní řetězy jsou dostupné v různých délkách (podle toho, jakým způsobem budete motorku zamykat) a tloušťkách. U motorek většinou není problém s uskladněním řetězu na cesty, proto volte řetěz co možná nejsilnější – bude mít větší odolnost. Standardem je, že se řetězy na motorky vyrábějí z masivní nerezové oceli odolné proti přeříznutí a přestřižení.

Řetěz zamkněte masivním nerezovým visacím zámkem se třmenem odolným proti vytržení a přeštípnutí. Zvolit můžete také řetězy již s integrovaným zámkem, a to na klíč nebo na kód.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek