10.1 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023
DomůRady a NávodyChcete mít lepší náladu a více energie? Stačí změnit pár věcí u...

Chcete mít lepší náladu a více energie? Stačí změnit pár věcí u vás doma a půjde to

Date:

Nenechte si ujít

Elektrikář Praha nabízí své služby domácnostem i firmám

Umíte si představit, že byste byli bez elektřiny? Dá...

Renovace laku: Obnovení krásy vašeho vozidla

Renovace laku je klíčovým krokem při obnově vzhledu a...

Košile na svatbu. Jakou zvolit?

Chystáte se na svatbu a potřebujete si vybrat košili?...

Bezpečnostní řetěz ochrání motorku před krádeží

S příchodem jara se rychle začíná rozjíždět také motorkářská sezóna....

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...
- Komerční sdělení -časopis

Místo k odpočinku a načerpání nových sil – takový by měl být i váš příbytek. Máte pocit, že v této oblasti by bylo třeba u vás doma něco zlepšit? Inspirujte se našimi tipy a vychutnejte si každou jednu chvíli v pohodlí domova i po tom nejtěžším dny!

Američtí vědci zjistili, že květiny jsou přirozeným a zdravým prostředkem k ovlivnění nálad a mají bezprostřední vliv na štěstí. Vyvolávají totiž pocity radosti a vděčnosti. Nemluvě o tom, že jejich schopnost čistit vzduch je prospěšná i pro vaše fyzické zdraví.

Obklopte se správnými barvami
Uklidňujícím a relaxačně působí hlavně modré a zelené odstíny. I proto se velmi často používají v ložnicích, přičemž se předpokládá, že čím tmavší odstín, tím výraznější účinek. Pokud nemáte ve svém bytě stěny vymalované v těchto barvách, využijte moderní techniku. Díky moderní žárovce a aplikaci ve vašem mobilu můžete měnit osvětlení podle vašich představ. A to dokonce i na dálku. Příjemná atmosféra tak na vás bude čekat, jakmile vejdete do bytu.

Nechte se unášet hudbou
Hudba má vědecky prokázané pozitivní účinky na naše duševní rozpoložení. Chcete, aby vás příjemné tóny vítali už ve chvíli, když otevřete dveře svého bytu? Využijte mobilní aplikaci, pro kterou je to hračka. Můžete si také předem nastavit vhodnou muziku k různým činnostem. Vždyť co vám připomene, že je čas na cvičení lépe, než vaše oblíbené rychlé hity? Díky prvkem inteligentní domácnosti si můžete nastavit, že začnou hrát například každý druhý den od sedmé do půl osmé. Vám zbývá jen postavit se a začít se hýbat. Využít lze i mnoho jiných scénářů – například, že se melodie rozezní jakmile vstoupíte do kuchyně či ložnice.

Vychutnejte si voňavý koupel
Ve vaně plné příjemně teplé vody zapomenete na všechny starosti a problémy. Do koupele nezapomeňte přidat mořskou sůl a uklidňující esenciální oleje, jako například levandulový. Celou atmosféru si můžete zpříjemnit sklenkou šampaňského či zdravého ovocného smoothie. Výborná je i hořká čokoláda nebo oříšky. Jsou zdroji aminokyseliny tryptofan i dalších látek, které stimulují produkci hormonů potřebných pro dobrou náladu.

Zlepšete si náladu doplňky
Spolu s blížící se jarem je načase pustit trochu čerstvého vánku i do vaší domácnosti. Pestré světlé polštáře či závěsy rozzáří celou místnost. Interiér osvěží i kytice řezaných květin v nové váze a stolování zas dodá cveng růžový, žlutý či světlezelený ubrus.

Pusťte si ten správný program
Je dokázáno, že smích léčí tělo i duši, a přitom je úplně jedno, jestli se smějete od srdce na konkrétní situaci, nebo si smích „přivoláte“. Zkuste si tedy pustit oblíbenou komedii nebo vtipné video, či přečíst pár vtipů.

Probuďte se jako v pohádce
Příjemné ranní vstávání z postele je základem dobré nálady. Časy, kdy nás budil za tmy ostrý zbuk budíku jsou minulostí. Dnes stačí mít inteligentní zásuvky, na kterou napojíte rádio a světlo a ze probouzení se stane rituál. Nejdříve zazní například jemné tóny hudby, pak se postupně začne rozsvěcet světlo v barvě, kterou si vyberete. Dostanete tak šanci dosnívať svůj sen, pomalu se probrat a s úsměvem začít nový den.

Proměňte kuchyni na čajovnu
Zapalte si po náročném dni svíčku a připravte voňavý čaj. Příroda nám nadělila léčivé rostliny, které blahodárně působí i na nervovou soustavu. Po kterých sáhnout? Výborný je zápar z třezalky tečkované, levandule lékařské, heřmánku nebo kozlíku. Kromě chuti nezapomeňte vnímat i jejich božskou aroma.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek