Pokud se poohlížíte po nové pokojové rostlině, avšak nemáte s pěstováním izboviek bohaté zkušenosti, jednoznačně vyberte juku obrovskou. Je to jedna z nejméně náročných rostlin.
Juka obrovská je sukulentní rostlina, která zadržuje vodu ve svém kmeni. Proto bez problémů přežije delší období bez zalévání. Je to nenáročná oblíbená pokojová rostlina. Vyžaduje propustnou půdu. Zalévejte ji, až když substrát vyschne do hloubky přibližně 5 cm, během vegetační doby jednou za dva týdny, v zimě postačí jednou za měsíc. V zimě jistě nepřidávejte k zálivce hnojivo.
Postupným růstem přirozeně ztrácí spodní listy a odhaluje svůj kmen. Spodní listy rostlině nedorostou.
Důležité pro její správný růst je vhodné stanovisko s dostatkem slunce a tepla. Pozor však na přímé jižní slunce, které by mohlo rostlinu poškodit. Ideální je rozptýlené světlo. V létě ji umístěte k východnímu, v zimě k jižnímu oknu. Pokud listy přilehlé, ale nehnědne, může být příčinou právě nedostatek světla.

V létě můžete rostlinu letnit venku, přičemž ji na sluneční paprsky zvykejte postupně nejprve umístěním do polostínu. V zimě ji umístěte do chladnější místnosti, případně zimní zahrady. Juke vyhovují i běžné pokojové podmínky.
Pokud její listy náhle začnou žloutnout a přilehlé, zaléváte ji příliš. Zálivku omezte. Zkontrolujte kořeny. Pokud začaly hnít, nahnilých část odstraňte a juku přesaďte. Pokud je poškození kořenů masivnější, případně začal hnít i kmen, vrcholové výhonky odřízněte a dejte do nádoby s vodou. Po pár týdnech zakoření. Vysaďte je do propustného substrátu. Tímto způsobem rostlinu zachráníte a zároveň rozmnožíte.