-1.3 C
Brno
Čtvrtek, 9 února, 2023
DomůAuto MotoMitsubishi nakonec v Evropě nekončí, chystá dva nové modely

Mitsubishi nakonec v Evropě nekončí, chystá dva nové modely

Date:

Nenechte si ujít

Španělsko není jen Madridem a Barcelonou. Lákadlem jsou pobytové citybreaky a letenky od 40 eur

Zpáteční letenky do Španělska momentálně začínají na akciové cenovce...

Nejrychleji rostoucí odpad je elektroodpad.

Elektronické zařízení ročně tvoří největší odpad, avšak recykluje se...

Co se vyplatí vyměnit na levnějším kole?

Jaké komponenty mají nejlepší poměr cena výkon, chceme-li vylepšit...

Jízda na kole v bytě? Porovnali jsme stacionární kolo a smart trenažér

Pro koho je lepším řešením smart trenažér s klasickým...

Jak využít zimu, když nelze ještě jezdit na kole?

Kdo má rád sport obecně, se zimou problém nemá...
- Komerční sdělení -časopis

Výrobu zajistí alianční Renault.

Nad japonskou značkou Mitsubishi se v Evropě začalo loni smrákat. Napětí mezi importéry i prodejci se vystupňovalo poté, co vedení automobilky oznámilo, že už na starém kontinentu neuvede žádný nový model.

Potom přišel facelift kompaktního SUV Eclipse Cross, který dostal plug-in hybridní pohon. Odůvodnění bylo, že se nejedná o nový, pouze modernizovaný stávající model.

Jak se ukazuje, ani ten nebyl poslední novinkou pro dožití Mitsubishi v Evropě. Aktuálně se totiž mluví o dvou nových modelech, které přijdou v roce 2023. Aby si japonská automobilka neprotirečila, situaci vyřešila šalamounsky.

Nadále platí, že vývoj dalších Mitsubishi je pro Evropu zastaven, jelikož značka se chce soustředit primárně na trh v zemích jihovýchodní Asie, kde se jí daří nejlépe.

Se situací v Evropě však pomůže Renault, který se postará o výrobu dvou avizovaných novinek. Které to budou, zatím není známo, stejně ani na kterých vybraných trzích v Evropě japonská značka zůstane.

„Společnost Mitsubishi Motors vítá modely od Renaultu pro evropský trh as nimi i nové zákazníky. V současnosti společnost realizuje strukturální reformy v Evropě. Naše rozhodnutí zmrazit vývoj nových automobilů pro evropský trh oznámené v červenci 2020 nám nyní poskytne řešení nabízející nové produkty vyvinuté i vyrobené v Evropě,“ uvedl Takao Kato, generální ředitel Mitsubishi Motors.

Než avizované novinky přijdou, Mitsubishi si bude muset vystačit se třemi modely – Eclipsem Cross PHEV v prodeji od května 2021, malým Space Starem a pick-upem L200. Nejoblíbenější modely ASX a Outlander kvůli emisním limitům i věku pomalu končí.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek