15.3 C
Brno
Úterý, 21 března, 2023
DomůRady a NávodyRevize elektroinstalace: Kterou variantu vybrat?

Revize elektroinstalace: Kterou variantu vybrat?

Date:

Nenechte si ujít

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...

Španělsko není jen Madridem a Barcelonou. Lákadlem jsou pobytové citybreaky a letenky od 40 eur

Zpáteční letenky do Španělska momentálně začínají na akciové cenovce...

Nejrychleji rostoucí odpad je elektroodpad.

Elektronické zařízení ročně tvoří největší odpad, avšak recykluje se...

Co se vyplatí vyměnit na levnějším kole?

Jaké komponenty mají nejlepší poměr cena výkon, chceme-li vylepšit...

Jízda na kole v bytě? Porovnali jsme stacionární kolo a smart trenažér

Pro koho je lepším řešením smart trenažér s klasickým...
- Komerční sdělení -časopis

Elektroinstalace se nachází v každé domácnosti i průmyslovém objektu, takže se s ní všichni setkáváte prakticky všude. Málokdo ovšem ví, že elektrické obvody a veškerá připojená zařízení podléhají pravidelným kontrolám, které však bývají některými společnostmi chybně podceňovány. Revize elektroinstalace samozřejmě nemusíte provádět každý rok. Primárně totiž závisí stavu a umístění elektrických obvodů a veškerých zařízení.

Výchozí revize

Nejčastější formou revize elektroinstalace je výchozí kontrola, s níž jste se určitě setkali a možná o tom ani nevíte. Jakmile jste budovali vlastní nemovitost, do které byla instalována zcela nová kabeláž a spotřebiče, je nutné se obrátit na specializovanou společnost. Její revizní technik musí provést výchozí revizi elektroinstalace, na jejímž základě vám bude vydána revizní zpráva. Díky ní pak můžete zažádat o přihlášku k odběrnému místu a připojení do veřejné elektrické sítě.

Periodická revize

Jako druhou formu kontroly nabízí specializovaná společnost provádějící mimo jiné opakující se revize elektrospotřebičů. Veškerá nařízení a předpisy týkající se této kontroly jsou předepsány v příslušné technologické normě a zkušení technici se jí při revizi skutečně řídí. Nejčastější je lhůta 5 let, nicméně vzhledem k prostředí, v němž se elektroinstalace nachází, může být tato doba zkrácena. Cílem periodické revize je zjištění celkového stavu veškeré kabeláže.

Mimořádná revize

Revize elektroinstalace je však nutné provádět i při větším zásadu do elektrických obvodů. Není se čemu divit, protože před zapojením do veřejné elektrické sítě musí revizní technik zjistit, zda se v elektroinstalaci nenacházejí skryté vady. Kromě toho je mimořádná revize elektroinstalace vyžadována při kolaudaci nebo kontrole příslušného správcovského institutu.

Pokud máte v nejbližší době povinnost provést kontrolu elektroinstalace, pak se obraťte na specializovanou společnost. Ta totiž provádí revize elektrozařízení i elektroinstalace velmi precizně.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek