10.1 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023
DomůRady a NávodyŠpanělsko není jen Madridem a Barcelonou. Lákadlem jsou pobytové citybreaky a letenky...

Španělsko není jen Madridem a Barcelonou. Lákadlem jsou pobytové citybreaky a letenky od 40 eur

Date:

Nenechte si ujít

Elektrikář Praha nabízí své služby domácnostem i firmám

Umíte si představit, že byste byli bez elektřiny? Dá...

Renovace laku: Obnovení krásy vašeho vozidla

Renovace laku je klíčovým krokem při obnově vzhledu a...

Košile na svatbu. Jakou zvolit?

Chystáte se na svatbu a potřebujete si vybrat košili?...

Bezpečnostní řetěz ochrání motorku před krádeží

S příchodem jara se rychle začíná rozjíždět také motorkářská sezóna....

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...
- Komerční sdělení -časopis

Zpáteční letenky do Španělska momentálně začínají na akciové cenovce od necelých 40 eur.
Španělsko je jedinečnou krajinou, která láká na bohatou kulturu, krásné pláže či pozoruhodné citybreaky a díky její různorodosti si ji zamiluje cestovatel každého typu.

Oblibu země toreadorů ukazují i počty prodaných letenek – ty podle dat největšího slovenského vyhledávače letenek Pelikána rostou o 50 procent ve srovnání se stejným obdobím za celý loňský rok. Kromě krásných pláží a zajímavých míst jsou lákadlem také příznivé ceny letenek, které dělají ze Španělska destinaci dostupnou pro každého.

Již tradičně jsou nejoblíbenějšími španělskými letenkami ty směřující do Barcelony, a zejména během léta i na Baleářský ostrov Mallorka. Následují destinace jako Malaga či Tenerife. Výhodnými jsou kromě letenek i pobyty ve Španělsku začínající na částce již od necelých 230 eur.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán vybíráme sedm míst méně tradičních španělských měst, která lákají zejména na nízké cenovky zpátečních letenek na částce od necelých 40 eur.

Třetí největší město Španělska začíná oblibou u turistů pomalu konkurovat Barceloně a Madridu. Valencia rovněž nabízí bohatou kulturu i noční život a rodiště pochoutky paella potěší i milovníky španělské kuchyně.

Bonusem je sedm kilometrů pláží a 300 slunečných dní v roce, což z ní činí výbornou dovolenkovou destinaci i během září či října – v září se udržuje teplota stále na úrovni přibližně 27 ° Celsia.

Jednou z nejoblíbenějších je Playa del Cabanyal – zejména partie přátel potěší pravidelné párty na tomto místě. Jednou ze tří městských pláží o délce dvou kilometrů je také Playa del Malvarrosa – mají v oblibě zejména rodiny s dětmi. Pláž je vybavena a nabízí řadu sportovních aktivit.

Zpáteční letenky do Valencie seženou cestovatelé již od zhruba 65 eur s odletem z maďarské Budapešti.

Romantická atmosféra čtvrtého největšího města Španělska okouzlí i největšího skeptika lásky. Historické budovy a ulice, svěží barvy města či vůně pomerančů je jen zlomkem její jedinečné atmosféry.

Sevilla se navíc pyšní třemi památkami zapsanými v Seznamu světového dědictví UNESCO. První z trojice je královský palác Alcázar, který doplňuje Catedral de Santa Maria de la Sede – jedna z nejrozlehlejších katedrál světa. Trojici památek uzavírají Indické archivy, které obsahují dokumenty popisující objevování Ameriky.

Návštěva Sevilly se nemůže obejít bez umění. Desítky muzeí jsou chloubou hlavního města Andalusie, regionu, ve kterém se mimo jiné zrodil španělský hudebně-taneční žánr flamenco.

Zpáteční letenky do Sevilly momentálně začínají na cenovce od přibližně 60 eur s odletem z vídeňského letiště.

Zaragoza

Hlavní město španělské provincie Aragonsko se nachází na půli cesty mezi Madridem a Barcelonou. Návštěvníky okouzlí historickými památkami z dob dávné Římské říše, fascinujícími muzei, místní kuchyní, folklórem i nočním životem.

Dominantou města je Katedrála Panny Marie na sloupu, jejíž velkolepost je nejlépe vidět z nedalekého historického kamenného mostu postaveného přes řeku Ebro. Uličky vedoucí od katedrály navíc rozvánějí aragonskou gastronomií pyšnící se nejlepšími tapasy v celém Španělsku.

Zpáteční letenky do Zaragozy začínají na cenovce přibližně od 40 eur s odletem z Vídně. V nabídce najdou cestovatelé i poznávací zájezd se slovenskou průvodkyní od necelých 240 eur s ubytováním na dvě noci.

Malaga
Malaga je město proslavené slunečním klimatem a uvolněnou atmosférou. Přestože stále žije ve stínu své sestry Sevilly, i Malaga nabízí rekreantům zážitky jako na podnosu – ať už upřednostňují pláž, nákupní šílenství nebo historické památky.

Považována je za jedno z nejstarších míst vůbec, která založili za dávných dob Féničané – o památky v ní proto není nouze. Milovníci umění nemohou vynechat Muzeum Picassa, snad nejslavnějšího rodáka. Zajímavostí města může být také botanická zahrada La Concepcion, která je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě.

Zpáteční letenky do Malagy jsou dostupné přibližně od 50 eur s odletem z vídeňského letiště.

Bilbao
Bývalé průmyslové město je dnes ukázkou moderní architektury a skvělým místem pro objevování historických, kulturních či gurmánských skrytých klenotů.

K městu neodmyslitelně patří Guggenheimovo muzeum, jehož budova navržená známým architektem Frankem Gehrym působí jako z vědecké fantastiky. Za tradičnější architekturou není třeba jít daleko, protože jen pár uliček od muzea se nachází historická čtvrť Casco Viejo. Dalším nekonvenčním symbolem města je most Zubizuri, který už na první pohled upoutá bílými zakřivenými liniemi.

Bilbao není jen městem pro milovníky moderní architektury a umění. Díky okouzlujícím baskickým restauracím, přičemž nejedna z nich se pyšní oceněním Michelinské hvězdy, je také skvělým útočištěm pro gurmány.

Toledo
Výborným únikem z rušného Madridu je výlet do městečka Toledo. Známé také jako město tří kultur v sobě kombinuje odkazy z křesťanského, muslimského i židovského dědictví. Kromě toho bylo kdysi součástí Římské říše, a tak se dnes lze ztratit v labyrintu historických uliček.

Symbolickým vstupem do města je most Puente de Alcantára vybudovaný Římany ve druhém století našeho letopočtu. Za návštěvu nepochybně stojí také Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, která se řadí k jedněm z nejkrásnějších gotických kostelů ve Španělsku. Charakteristickým rysem Toleda je také hrad San Servando a pevnost Alcázar, kde dnes lze nalézt vojenské muzeum.

Z hlavního města Španělska se do Toleda lze dostat vlakem už za zhruba půlhodinu. Zpáteční letenky do Madridu začínají na cenovce od necelých 60 eur s odletem z Vídně.

Ronda
„Všude jsem hledal město svých snů a nakonec jsem ho našel v Rondě.“ Tak znějí slova německého básníka Rainera Maria Rilkeho, který v Rondě strávil delší dobu. Město si svůj šarm zachovává také díky historickým budovám postaveným na vysokých útesech.

Avšak stavba, která nejvíce přitahuje zájem návštěvníků, je světoznámý most Puente Nuevo postavený přes téměř 400metrovou rokli. Za prohlídku stojí i budova Plaza de Toros, která slouží kontroverzní španělské tradici – býčím zápasům.

Ronda je od Malagy vzdálena přibližně 100 kilometrů a je snadno dostupná vlakem či autobusem. Zpáteční letenky do Malagy jsou dostupné přibližně od 50 eur s odletem z vídeňského letiště.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek