10.1 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023
DomůRady a NávodyTipy na mytí oken od profesionála

Tipy na mytí oken od profesionála

Date:

Nenechte si ujít

Elektrikář Praha nabízí své služby domácnostem i firmám

Umíte si představit, že byste byli bez elektřiny? Dá...

Renovace laku: Obnovení krásy vašeho vozidla

Renovace laku je klíčovým krokem při obnově vzhledu a...

Košile na svatbu. Jakou zvolit?

Chystáte se na svatbu a potřebujete si vybrat košili?...

Bezpečnostní řetěz ochrání motorku před krádeží

S příchodem jara se rychle začíná rozjíždět také motorkářská sezóna....

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...
- Komerční sdělení -časopis

Věřili byste, že iz nepříliš oblíbených domácích prací, mezi které bezpochyby patří i mytí oken, je možné udělat zábavu? V dnešním článku vám přinášíme několik tipů od profesionála, díky kterým dokážete vaše okna umýt pohodlnější, rychlejší a především efektivněji.

Pozor na počasí
Hned prvním pravidlem, které je třeba zmínit, je počasí. Nemyjte okna ani při velké vlhkosti či nebodaj dešti, ani za slunečného počasí. V prvním případě je totiž více než pravděpodobné, že se vám nepodaří okno dostatečně vyleštit, protože ho prostě nebude možné vysušit. Výsledkem budou šmouhy, které vám na sklech odhalí slunce jakmile se opět objeví na obloze.

V druhém případě zase hrozí, že rozpálené sklo způsobené silnými slunečními paprsky vám bude vodu s čistícím přípravkem okamžitě odpařovat. Ještě nepříjemnější efekt budou mít sluneční paprsky v případě, že máte tvrdou vodu. Odstranění takto získaných šmouh je podstatně náročnější. Stejný princip platí i pro mytí auta, přičemž nejmarkantněji je to vidět na tmavých metalízy. Na sklech i kapotě zůstávají uschlé kapky, díky kterým můžete auto mýt znovu.

Nepodceňujte postup
Je třeba si uvědomit, že na čistotu okna neovlivňuje jen samotné sklo. Pokud chcete docílit skutečný efekt, při mytí okna je třeba vyčistit všechny jeho součásti a také zařízení nacházející se v jeho blízkosti.

Ještě před mytím okna svěste záclony a závěsy a vysajte místnost. Následně vyčistěte žaluzie. I na žaluzie můžete použít vysavače, pokud součástí jejich příslušenství je vhodný nástavec. V případě, že takový nemáte, použijte prachovku s mikrovláknem nebo ještě ideálnější, otřete každou lamelu vlhkým hadříkem a následně suchým. Pokud již máte bezprostřední okolí oken zbavené prachu a jiných nečistot, můžete přistoupit k samotným oknům.

I ty nejdříve zbavte hrubých nečistot, vysajte rámy oken. Při mytí oken začněte rámy, až nakonec vyčistěte a vyleštěte skla.

Akumulátorové čističe oken jsou hitem
Ve většině našich domácností probíhá mytí oken stále klasickým způsobem. Voda s čistícím přípravkem na mytí a hadřík, utěrky s mikrovláknem či noviny na vyleštění. Některé hospodyňky si pomáhají i radami svých mám a sahají například po octu, čpavku, citrónové šťávě či kukuřičném škrobu. To vše může fungovat, ale podstatně praktičtějším a efektivnějším je mytí oken moderními čističi na baterie, které objevuje stále více domácností a které lze směle označit za hit mezi domácími spotřebiči. Mezí lídrů v produkci čisticích zařízení patří německá společnost Kärcher, v níž portfoliu najdeme i praktické a kvalitní čističe oken.

Hned jejich první výhodou je, že při čištění oken se nedostanete do kontaktu s vodou, špínou ani čistícími prostředky, díky čemuž je mytí maximálně hygienické.

Na čištění oken jsou ideální akumulátorové čističe s odsáváním. S jejich pomocí umyjete okna až 3krát rychleji než při běžném způsobu a díky odsávání nezůstanou na skle žádné šmouhy či kapky vody.

Ještě lepší efekt dosáhnete, pokud si zakoupíte rovnou kombinaci akumulátorového čističe oken a vibrující akumulátorové stěrky. Pomocí ní nejdříve z čištěného povrchu uvolníte špínu a následně ji společně se zbylou tekutinou pohodlně, bez kapání a bez šmouh, odsajete akumulátorovým čističem s odsáváním.

Další z řady výhod, které jistě oceníte, je jejich univerzálnost. Využijete je také při čištění zrcadel, dlažby, sprchových koutů či skleněných varných desek.

Čištění oken parními čističi
Na závěr jsme si nechali nejekologičtější čištění, kterým je čištění párou. Parní čističe fungují pouze na bázi horké vody – páry, nepotřebují žádné chemikálie. Pára dokáže efektivně vyčistit v podstatě každý povrch, skla nevyjímaje. Podobně jako výše zmíněné bateriové čističe s odsáváním, i parní čističe jsou mimořádně multifunkční. Odstraní mastnoty obkladaček, vyčistí podlahy či koberce, s některými i vyžehlit.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek