-1.3 C
Brno
Čtvrtek, 9 února, 2023
DomůAuto MotoZ Toyoty Aygo se v příští generaci stane drobné městské SUV

Z Toyoty Aygo se v příští generaci stane drobné městské SUV

Date:

Nenechte si ujít

Španělsko není jen Madridem a Barcelonou. Lákadlem jsou pobytové citybreaky a letenky od 40 eur

Zpáteční letenky do Španělska momentálně začínají na akciové cenovce...

Nejrychleji rostoucí odpad je elektroodpad.

Elektronické zařízení ročně tvoří největší odpad, avšak recykluje se...

Co se vyplatí vyměnit na levnějším kole?

Jaké komponenty mají nejlepší poměr cena výkon, chceme-li vylepšit...

Jízda na kole v bytě? Porovnali jsme stacionární kolo a smart trenažér

Pro koho je lepším řešením smart trenažér s klasickým...

Jak využít zimu, když nelze ještě jezdit na kole?

Kdo má rád sport obecně, se zimou problém nemá...
- Komerční sdělení -časopis

Elektrifikace model A segmentu zřejmě nezasáhne.

Toyota je dnes jedna z mála značek, která se v Evropě ještě pouští do oživování nejmenšího segmentu A. Minulý rok v něm přibyl jen Hyundai i10, většina automobilek jej bez elektromobilů vnímá jako nerentabilní.

Není to však případ nejmenší Toyoty Aygo, která se dočká i třetí generace. Jak bude vypadat, naznačuje nejnovější koncept Aygo X Prologue z dílny evropského designérského centra ED2 sídlícího ve Francii, u města Nice.

Více místa i stylu
Nové Aygo po vzoru většího Yarisu a Yarisu Cross obdrží podvozkovou platformu TNGA-B. Jako koncept, ale už i fotografie maskovaných prototypů ukazují, půjde o nejmenší SUV značky.

I zde je vidět snahu posunout kola co nejvíce do rohů karoserie s minimálními převisy vpředu i vzadu, což nahrává velkorysejšímu prostoru v kabině i lepším jízdním vlastnostem.

Příď auta zaujme širokým úsměvem, který tvoří LED světelný pás spojující obě světla. Zezadu se nový koncept podobá současné druhé generaci Ayga, protože kufr tvoří celoprosklené dveře a po jejich bocích jsou velká svislá světla.

Stylový a robustní vzhled pomáhá dotvářet zbarvení, jaké známe ze Smartů, v tomto případě jde o kontrast černé a červené. Interiér Toyota zatím neukázala.

Bez hybridu
Na rozdíl od Yarisu se zdá, že nové Aygo nedostane hybridní pohon a vystačí si s konvenčním spalovacím motorem. Nasvědčuje tomu zveřejněná podvozková konstrukce bez prostoru pro zástavbu baterie, ale i samotný koncept bez modře podbarveného loga, typického pro hybridy.

Znamenalo by to, že s největší pravděpodobností půjde o nový 1,5litrový atmosférický tříválec Dynamic Force o výkonu 92 kW (125 koní) nebo základní 1,0litrový tříválec VVT-i se skromným výkonem 53 kW (72 koní).

Podobu sériové verze nového Ayga poznáme zřejmě ještě letos, do prodeje by se malá Toyota mohla dostat v polovině příštího roku. O výrobu se i nadále postará továrna v českém Kolíně. Dosavadní sourozence v podobě Citroenu C1 a Peugeotu 108 už nové Aygo nedostane, vyrábět se bude s větším Yarisem.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek